Języka angielski – zajęcia zdalne.

Szanowni Państwo,

w związku z obecną, niecodzienną sytuacją, do której musimy się wszyscy zaadaptować, robimy wszystko co w naszej mocy, aby nasi uczniowie mogli nadal realizować swoje cele edukacyjne.

W związku z powyższym, pragniemy poinformować, że wdrożyliśmy w Chatterbox platformę Zoom. Jest to profesjonalne narzędzie służące do realizacji zajęć online. Dzięki czemu uczniowie Chatterbox mogą bez przeszkód, pełnoprawnie uczestniczyć w zajęciach, bez wychodzenia z domu. Poniżej w kilku krótkich krokach wyjaśniamy, w jaki sposób realizowane będą zdalne zajęcia.

zoom_platform


Sprzęt

Komputer. Idealnym narzędziem do uczestnictwa w zajęciach online jest komputer wyposażony w mikrofon lub kamerę. W przypadku laptopa – praktycznie każdy jest wyposażony we wbudowaną kamerę oraz mikrofon. Komputer stacjonarny w większości przypadków wymaga podłączenia zewnętrznej kamery (często z wbudowanym mikrofonem) oraz zewnętrznego mikrofonu (jeśli nie ma go w kamerze).
Tablet / telefon – jak wspomnieliśmy wyżej idealnym narzędziem do nauki online jest komputer, jeśli jednak nie mamy do niego dostępu, zawsze możemy wykorzystać tablet, ewentualnie telefon – platforma nauki Zoom daje pełną funkcjonalność również przy użyciu urządzeń mobilnych.
Internet. Dzięki łączności internetowej poczujemy się jak na wspólnych zajęciach mimo dzielącej nas odległości. W dużym uproszczeniu, realizacja zajęć online wymaga łącza internetowego o podobnych parametrach jak oglądanie treści na YouTube. Zatem jeżeli na domowym łączu internetowym udaje się Państwu oglądać YouTube, z zajęciami również nie będzie kłopotu. 🙂

Jak to działa?

Poniżej krótka, ale szczegółowa instrukcja instalacji i uruchomienia Wirtualnej klasy na komputerach PC oraz urządzeniach mobilnych z systemem Android.

Instalacja na komputerze PC

Rozpoczęcie nauki w trybie zdalnym wymaga od Państwa jedynie kilku prostych kroków. Jak już wiemy, potrzebujemy sprzętu. Następnym elementem jest Wirtualna Klasa. Żeby dostać się do niej , otrzymacie Państwo od nas link, za pomocą SMSa, komunikatora Messenger lub poczty e-mail. Około 15 minut przed zajęciami należy kliknąć w link a następnie postępować zgodnie z poniższą instrukcją.
1. Po kliknięciu w link, zostaniecie przeniesieni do przeglądarki internetowej i poproszeni o pobranie programu do nauki zdalnej. Jeśli program nie pobierze się automatycznie, proszę kliknąć download & run Zoom a następnie proszę kliknąć w ściągnięty plik jeśli instalacja nie rozpoczęła się automatycznie

Pobranie_zoom

2. Instalacja programu – nie wymaga od nas żadnych kroków, wystarczy chwila cierpliwości.

zoom_instalacja

3.  Jeżeli widzicie Państwo poniższe okno – oznacza to, że proces instalacji zakończył się sukcesem i trwa oczekiwanie na rozpoczęcie zajęć. Hurra!

zoom_wait

4. Po rozpoczęciu zajęć przez wykładowcę otworzy się poniższe okno, do którego należy wpisać imię i nazwisko ucznia. Proszę też zaznaczyć opcję Remember my name for future meetings.

zoom_name

5. Następnie program zapyta o dwie ostatnie kwestie konfiguracyjne:

W poniższym należy odznaczyć opcję Always show video preview… oraz wybrać Join with Video (jeśli posiadacie kamerę) lub Join without Video – jeśli nie macie kamery.

Zoom - camera

W poniższym zaznaczamy Automatically join audio by computer when joining a meeting oraz wybieramy Join with Computer Audio

Zooom_audio

Przed każdymi kolejnymi zajęciami wystarczy kliknąć w przesłany wcześniej link oraz opcję Otwórz Zoom – program otworzy się na wirtualnej klasie, pamiętając całą konfigurację.

Zoom_installed
Instalacja na urządzeniach mobilnych.

Po otrzymaniu linka zapraszającego do wirtualnej klasy, należy w niego kliknąć używając urządzenia na którym będziemy uczestniczyć w zajęciach. Po czym zostaniemy przeniesieni na stronę w której mamy do wyboru możliwość instalacji lub uruchomienia Wirtualnej klasy jeżeli aplikację Zoom mamy już w telefonie/tablecie zainstalowaną.
Jeżeli jest to nasze pierwsze spotkanie z wirtualną klasą klikamy Dowload from Google Play Jeśli jest to nasza kolejna lekcja i aplikacja jest już zainstalowana na urządzeniu, klikamy Join Meeting.
Jeżeli wybrano opcję Dowload from Google Play, przeniesiesz się do Sklepu Play gdzie należy kliknąć ZainstalujPo pobraniu aplikacji należy kliknąć Otwórz.

Następnie przeniesiemy się do strony startowej spotkania w Wirtualnej klasie. Klikamy Join a Meeting.

Po wejściu do Wirtualnej klasy należy podać imię i nazwisko ucznia (proszę nie wpisywać nicków czy pseudonimów) i zatwierdzamy OK.

W kolejnym oknie wybieramy Join with video oraz zatwierdzamy udostępnienie kamery, jeśli urządzenie wyświetli komunikat z prośbą.

W ostatnim kroku należy Zezwolić aplikacji na nagrywanie dźwięku, abyśmy byli słyszani w Wirtualnej klasie.

Uwaga!

Osoby łączące się przez urządzenia mobilne po zakończeniu powyższej konfiguracji, tuż po połączeniu się z Wirtualną klasą, aby słyszeć i być słyszanymi, muszą kliknąć ikonę Join audio a następnie Call via Device Audio.

android

Do zobaczenia online!  #niedamysiewirusowi

W razie jakichkolwiek problemów z instalacją lub uruchomieniem oprogramowania Zoom zachęcamy do kontaktu.

Posted in Bez kategorii.